Žolelės nuo plaukų slinkimo

Natūralios priemonės iš augalų naudojamos ilgus šimtmečius, nes gamta suteikia pačias geriausias priemones sveikatai. Taip pat reikia žinoti, kad natūralių priemonių Paminėtina, kad natūralių priemonių poveikis pasijunta ne iš karto, tik reguliariai ir gana ilgą laiką jas naudojant.

Sveika nuskalauti plaukus stipriais žolelių nuovirais. Tai varnalėšos šaknys, dilgėlių lapai, apynių spurgai. Jais galima skalauti ir įtrinti masažuojant galvos odą. Taip pat vertėtų dažniau gerti žaliąją arbatą, kuri yra kartu ir antioksidantas. Jau pririnktų žolelių galima nusipirkti vaistinėse, o jei netingite, daugelį jų galite surinkti Lietuvos laukuose (ferratumverslui.lt).

APYNIŲ SPURGAI  turi fitoestrogenų ir sukuria estrogenų efektą, kuris svarbus stabdant plaukų slinkimą. Receptai nuo plaukų slinkimo:

  • Paimti 50 g apynių spurgų, užlieti 1 l verdančio vandens, palaikyti šilto vandens vonelėje 30 min., tuomet atvėsinti 20 min. kambario temperatūroje, nukošti ir perpilti į trilitrinį indą, papildomai įpilti virinto vandens, kad indas būtų pilnas iki kraštų. Šiuo nuoviru išplauti galvą.
  • 1 valg. šaukštą apynių spurgų užpilti 1 stikline verdančio vandens ir pavirinti 30 min. Atvėsinti ir įtrinti į galvos odą. Naudoti prasidėjus plaukų slinkimui.

DILGĖLIŲ LAPAI. Gydymui naudojamos jaunos dilgėlės iki žydėjimo. Dilgėlių lapai naikina pleiskanas, suteikia plaukams blizgesį, stiprina plaukų šaknis, gerina jų kraujotaką. Receptai:

  • 1 valg. š. sausų smulkintų dilgėlių lapų užlieti 1 stikline verdančio vandens ir palaikyti 1 val., atvėsinti, nukošti, įtrinti į plaukus 40-50 laipsnių nuoviru, po galvos plovimo. Kartoti procedūrą 1-2 k. per savaitę ilgą laikotarpį.
  • Skalauti plaukus šviežių dilgėlių sultimis, sumaišytomis su vandeniu.

VARNALĖŠŲ ŠAKNYS stabdo plaukų slinkimą, skatina augimą, naikina pleiskanas. Receptai nuo plaukų slinkimo:

  • Varnalėšų šaknis sudėti į puodą, užlieti vandeniu, kad jas tik padengtų, ir dėti į orkaitę. Kaitinti, kol šaknys visai suminkštės (arba galima virti puode, kol suminkštės), atvėsinti ir nukošti nuovirą per tinklelį. Įtrinti šiuo tepalu plaukų šaknis kasdien. Galima šaknų pastą sumaišyti su augaliniu aliejumi ir tuomet įtrinti į plaukų šaknis.
  • Varnalėšų tinktūra. 100 g šviežių varnalėšos šaknų sutrinti, pridėti 200 ml migdolų aliejaus, palikti 24 val. Virti ant mažos ugnies 15 min. Atvėsinti ir nukošti. Dėti ant plaukų 5 val. prieš plovimą.
  • Varnalėšų sultys. Jaunos varnalėšos šaknis prieš naudojimą nuplauti šaltu vandeniu, sumalti mėsmale ar sutarkuoti tarka, išsunkti sultis ir įtrinti galvos odą. Galima praskiesti su vandeniu santykiu 1:1. Viską atlikti greitai, nes sultys bėgant laikui juoduoja. Procedūrą kartoti porą kartų per mėn.
  • Varnalėšų šaknų nuoviras: 15 g varnalėšų šaknų užpilti 200 ml verdančio vandens, palaikyti 20 min., nukošti ir nuoviru nuskalauti plaukus.

varnalėšų šaknys

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s